Aktualności

Wystawa edukacyjna „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

Data publikacji 22.07.2021

W ramach II edycji projektu pn. "Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów" policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu współpracują z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów. W budynku Starostwa Powiatowego w Radomiu można oglądać wystawę edukacyjną prac plastycznych.

Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. Jednym z najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych jest oszustwo dokonywane metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Jest ono szczególnie dotkliwe, ponieważ często seniorzy tracą oszczędności całego życia. Odpowiedzią na zagrożenia, na jakie narażeni są seniorzy jest organizacja plenerowych wystaw edukacyjnych, w skład których wchodzi 10 prac plastycznych przygotowanych przez Studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Wystawę edukacyjną po hasłem „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” można już oglądać w budynku Starostwa Powiatowego w Radomiu. Projekt realizowany jest przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

Justyna Leszczyńska

Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu

Powrót na górę strony