Bezpieczny weekend majowy - Aktualności - KMP w Radomiu

Aktualności

Bezpieczny weekend majowy

Data publikacji 27.04.2017

Jutro rozpoczyna się długi weekend, który potrwa do 3 maja, a w związku z tym przewidywany jest wzmożony ruch samochodów połączony z wyjazdami osób poza miejsce zamieszkania. Wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych przyczynia się do wzrostu liczby zdarzeń drogowych. Podczas weekendu majowego należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych.

Zagrożenia te nakładają potrzebę podjęcia intensywnych działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Radom przeprowadzą wzmożone działania prewencyjne.

Funkcjonariusze „drogówki” będą patrolować główne ciągi komunikacyjne dróg krajowych nr 7, 9 i 12. W celu zmniejszenia ilości zdarzeń oraz zapewnienia bezpieczeństwa na drogach pojawi się więcej patroli wyposażonych w videorejestratory, jak również dokonywany będzie pomiar prędkości przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości. Policjanci będą zdecydowanie reagować na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości jazdy oraz wyprzedzania na „trzeciego”. Prowadzone będą kontrole prędkości w systemie kaskadowym, a z ruchu będą eliminowani nietrzeźwi kierowcy oraz samochody niesprawne technicznie. Egzekwowane będą przepisy dotyczące zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach. Policjanci będą reagować także na wykroczenia popełniane przez tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony