Aktualności

Dzieci apelowały - Kierowco! Nie polujemy na zebrach

Data publikacji 19.09.2022

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Kampania realizowana jest corocznie w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły”

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych policjanci z mazowieckiego garnizonu policji realizują kampanię – „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.

Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie.

W realizację kampanii oprócz policji zaangażowały się także placówki oświatowe. W ramach kampanii w ubiegły piątek odbył się happening, w rejonie przy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu. Tam uczniowie za pomocą plakatów apelowali wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu i Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę zbliżając się do przejścia dla pieszych.

Przypominamy wszystkim kierującym, że mają obowiązek zachowania szczególnej ostrożności zbliżajac się do przejścia dla pieszych, a pieszym o obowiązku upewnienia się czy mogą bezpiecznie wejść na przejście dla pieszych.

Kampania realizowana jest corocznie w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

autor: podinsp. Stanisław Popiel/WRD KWP zs. w Radomiu/KK

Powrót na górę strony