Aktualności

Policyjne spotkania z dziećmi i młodzieżą

Data publikacji 07.10.2022

Uczniowie spotkali się na edukacyjnej lekcji o bezpieczeństwie z policjantkami zajmującymi się profilaktyką, które przeprowadziły zajęcia na temat zagrożeń w życiu codziennym, wskazując uczniom jakie wartości powinny być dla nich najważniejsze, a także jak mają się zachowywać, aby nie znaleźć się w trudnych sytuacjach.

Od początku roku szkolnego funkcjonariusze radomskiej komendy regularnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Takie profilaktyczne spotkania wpisały się na stałe w kalendarz zadań policjantów, którzy z dużym zaangażowaniem starają się w przystępny sposób przybliżyć uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Policjantki tłumaczyły uczniom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci, które bardzo często samodzielnie pokonują drogę z domu do szkoły są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego ważne jest, aby nosiły na ubraniu choćby niewielki odblask.          

Funkcjonariuszki wyjaśniły uczniom zasady bezpieczeństwa związane z zachowaniem się w domu, poza domem oraz w szkole. Z najstarszymi uczniami poruszyły kwestie uzależnień od narkotyków, dopalaczy, telefonów komórkowych oraz internetu.

 

 

KK

Powrót na górę strony