Aktualności

Hulajnogą elektryczną przejechał na czerwonym świetle

Data publikacji 04.11.2022

30-latek jadąc na hulajnodze elektrycznej na jednej z ulic Radomia przejechał przez przejazd dla rowerzystów pomimo, że zabraniał tego sygnalizator, który wyświetlał sygnał czerwony. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

W środę (2.11) ok. godz. 20 policjanci z radomskiej drogówki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED podczas patrolowania ulic Radomia zauważyli kierującego hulajnogą, który nie zastosował się do sygnalizatora S-5 nadającego sygnał czerwony. Policjanci podjęli wobec mężczyzny interwencję. 30-latek był mocno zaskoczony, nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji popełnionego wykroczenia. Mundurowi ukarali go mandatem w wysokości 500 zł.

Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest do przestrzegania przepisów nawet jeżeli porusza się hulajnogą elektryczną, urządzeniem wspomagajacym ruch, czy urządzeniem transportu osobistego. Przypominamy, że kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się ciągnięcia lub holowania innego pojazdu, przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku, kierowanie w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie, a także korzystanie z telefonu w trakcie jazdy.

 

sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP Radom

 

Opis filmu: Hulajnogą elektryczną przejechał na czerwonym świetle

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.77 MB)

Pliki do pobrania

  • 16.99 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony