Aktualności

Radomscy policjanci zaangażowani w 12 edycję Szlachetnej Paczki

Data publikacji 12.12.2022

W miniony weekend ponad 60 rodzin z terenu Radomia otrzymało paczki dzięki wielu ludziom dobrej woli. Wśród pomagających byli pracownicy i funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Wszystkie podarunki składane były na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11, gdzie zorganizowano magazyn paczek dla regionu radomskiego. Z magazynu paczki rozwiezione zostały do potrzebujących rodzin.

Od rana do wieczora, w miniony weekend, wolontariusze, darczyńcy oraz osoby dysponujące samochodami dostawczymi współpracowali przy 12 edycji Szlachetnej Paczki na terenie Radomia. W tym roku przy pomocy darczyńców i wolontariuszy udało się pomóc ponad 60 rodzinom, które z różnych przyczyn, takich jak choroby czy nieszczęśliwe wypadki miały trudności z przygotowaniem się do nadchodzących świąt. "Nie byłoby Szlachetnej Paczki bez setek ludzi dobrej woli, osób prywatnych oraz przedstawicieli instytucji i firm, którzy bezinteresownie, corocznie pomagają wolontariuszom w ich charytatywnej pracy" - powiedziała nam liderka grupy Szlachetnej Paczki rejonu Radom, Eliza Sułkiewicz.

Wśród osób, którzy zaangażowali się w rozwożenie paczek wraz z wolontariuszami byli funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu podkom. Przemysław Kowalczyk i mł. asp. Karolina Krawczyk wsparci przez asp. Rafała Marczaka z Państwowej Strazy Pożarnej w Radomiu, który kolejny raz pomaga wspólnie z synem Szymonem.

Autor: mł. asp. Karolina Krawczyk

Powrót na górę strony