Aktualności

Dwa potrącenia pieszych na oznakowanych przejściach

Data publikacji 20.01.2023

Do dwóch potrąceń pieszych doszło w zaledwie kilka minut na terenie powiatu radomskiego. Przyczyną obydwu zdarzeń było nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych.

W czwartek (19.01) około godziny 16.30 na ulicy 1905 Roku 19 kierująca pojazdem marki Toyota 69-letnia mieszkanka Radomia jadąc lewym pasem ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa 17-letniej pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. W skutek zdarzenia dziewczyna doznała urazu głowy i została przewieziona do szpitala. Kierująca została na miejscu przebadana na obecność alkoholu w organizmie, była trzeźwa. Przez kilka godzin trwały w tym miejscu utrudnienia w ruchu.

Zaledwie kilka minut później około godziny 17 w miejscowości Wacyn na ulicy Przytyckiej, 51-letni mieszkaniec gminy Przytyk, kierując pojazdem marki Lexus skręcając w ulicę Traktorzystów, nie ustąpił pierwszeństwa 38-letnią pieszej, która przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca był trzeźwy, natomiast piesza doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala.

W związku z bardzo zmiennymi i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przypominamy, że zarówno pieszych jak i kierujących pojazdami obowiązuje zasada ograniczonego zaufania oraz obowiązek zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia. Apelujemy o rozwagę i ostrożność u wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przyszłości uniknąć sytuacji stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia.

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu

Powrót na górę strony