Aktualności

Spowodował 5 kolizji w zaledwie kilka minut. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 21.02.2023

Kierowca, który jadąc krajową 12 spowodował 5 zdarzeń drogowych, został ustalony przez policjantów radomskiej drogówki. Wobec kierującego sporządzono wniosek o ukaranie do sądu i zatrzymano mu prawo jazdy.

W piątek (17.02) wieczorem policjanci radomskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kierowcy saaba, który na drodze K12 jadąc w kierunku Mniszka wykonuje niebezpieczne manewry na drodze i doprowadził do zderzenia z urządzeniem drogowym, które znajdowało się na rondzie pod trasą S7 w Sławnie. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że wskazany kierujący nie dość, że uciekł z miejsca, to jeszcze kilka minut później w Kowalance najechał na tył mazdy. Kilka metrów dalej najechał na kolejne 2 znaki drogowe, uszkadzając je. Następnie w tej samej miejscowości zderzył się czołowo z renaultem. Wciąż oddalając się z miejsc spowodowanych kolizji, w Wolanowie kolejny raz zjechał z drogi i uderzył w dwa urządzenia drogowe.

W sumie kierujący spowodował 5 odrębnych zdarzeń drogowych i ze wszystkich uciekł, nie zwracając uwagi na pokrzywdzonych kierujących oraz na spowodowane szkody w mieniu. Skierowany na miejsce patrol drogówki podjął poszukiwania sprawcy, ujawniając na trasie jego "rajdu" tablicę rejestracyjną. Funkcjonariusze pojechali pod adres zamieszkania właściciela pojazdu, który zaparkowany był na posesji i nosił ślady kolizji. Na miejscu zastali 26-letniego kierowcę oraz jego matkę. Z relacji kobiety wynikało, że syn przyjechał uszkodzonym autem.

Kierowca przyznał się, że spowodował wskazane zdarzenia, a powodem był fakt, iż nie jest najlepszym kierowcą. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego odjechał z miejsc spowodowanych zdarzeń. Kierowcę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie, okazał się być trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. "Pirat" drogowy bedzie teraz odpowiadał przed sądem. 

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu

Powrót na górę strony