Aktualności

Podsumowanie krajowych działań „Prędkość”

Data publikacji 22.05.2023

W miniony piątek radomska drogówka prowadziła ogólnopolskie działania prędkość. Funkcjonariusze z wykorzystaniem laserowych mierników prędkości oraz wideorejestratorów kontrolowali prędkość na drogach Radomia i powiatu radomskiego.

W piątek (19.05) w całej Polsce trwały krajowe działania „prędkość” polegające na większej liczbie policjantów na drogach oraz wzmożonych kontrolach drogowych głównie pod kątem przekraczania prędkości przez kierujących w miejscach najbardziej zagrożonych.

Policjanci radomskiej drogówki w zwiększonej ilości wsparci przez funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji KWP w Radomiu wyjechali na drogi powiatu radomskiego wyposażeni w urządzenia kontrolno–pomiarowe do mierzenia prędkości oraz policyjny wideorejestrator. Ten dzień pomimo rozpowszechnienia informacji o działaniach w mediach był dla mundurowych bardzo pracowity. W trakcie całego dnia wylegitymowano 239 osób, skontrolowano 182 pojazdy, 377 razy sprawdzono stan trzeźwości kierujących, wystawiono 265 mandatów karnych w tym 127 tylko za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Dodatkowo policjanci radomskiej drogówki pełniący w tym dniu służbę z wykorzystaniem wideorejestratora zarejestrowali kilka poważnych wykroczeń na trasie S7.

Około godziny 17.20 na wysokości miejscowości Kamińsk 26-letni kierujący pojazdem volvo przekroczył prędkość o 55 km/h, został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, na jego koncie kierowcy pojawiło się 13 punktów karnych. Następnie około godziny 18.40 w pobliżu tego samego miejsca 49-letni kierujący porsche popełnił podobne wykroczenie, tym razem kierujący przekroczył prędkość o 52 km/h, otrzymał mandat w tej samej kwocie, co jego poprzednik. Niespełna godzinę później w miejscowości Mleczków 36-letnia kobieta jadąca bmw rozpędziła się do 176 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kobieta posiada na swoim koncie kierowcy już 16 punktów, czyli popełnione przez nią wykroczenie, za które otrzymała mandat w kwocie 1500 złotych i 13 punktów powoduje, że kobieta traci uprawnienia do kierowania pojazdami. 

Przypominamy, że trasa S7 jest drogą ekspresową i obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 120 km/h. Większość zdarzeń na trasach szybkiego ruchu niestety kończy się źle, właśnie z uwagi na liczne przekroczenia prędkości kierujących poruszających się nimi. Przy tak dużych prędkościach chwila nieuwagi może kosztować życie.

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu.

Film Podsumowanie krajowych działań „Prędkość”

Opis filmu: Podsumowanie krajowych działań „Prędkość”

Pobierz plik Podsumowanie krajowych działań „Prędkość” (format mp4 - rozmiar 12.66 MB)

Powrót na górę strony