Pływam bo lubię - III miejsce w Grand Prix Polski Open Water.

Data publikacji 28.06.2023

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu – mł. insp. Grzegorz Alzak wywalczył brązowy medal podczas Otwartych Mistrzostw w Grand Prix Polski Open Water. Zawody odbyły się 24 czerwca 2023 roku w Rajgrodzie. Wierzymy, że nie są to ostatnie sukcesy sportowe naszego kolegi.

W Rajgrodzie zainaugurowane zostały zmagania w cyklu Grand Prix Polski Open Water. To już kolejna edycja maratonów pływackich na wodach otwartych. Zawody organizowane są od kilku lat w wybranych miastach w Polsce. To idealny wypoczynek dla miłośników pływania stawiających przed sobą kolejne wyzwania.

W sobotę (24.06) inauguracja wydarzenia przypadła na Jezioro Rajgrodzkie (woj. podlaskie) gdzie w ramach Grand Prix Polski na dystansie 1000 m i 3000 m wziął udział mł. insp. Grzegorz Alzak z Wydziału Wspomagającego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Na dystansie 3000m wystartowało, aż 57 uczestników maratonu w mieszanej kategorii wiekowej. W eliminacjach udział wzięły zarówno osoby reprezentujące kluby, w których na co dzień trenują, jak i miłośnicy amatorskiego pływania. Po zakończeniu zawodów nadszedł czas na ogłoszenie wyników, gdzie funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zajął 3 miejsce w kategorii 50+ zdobywając tym samym brązowy medal, oraz 14 miejsce wśród 45 amatorów.

Gratulujemy naszemu Koledze i życzymy dalszych sukcesów.