Aktualności

Debata ewaluacyjna w Jastrzębi 2023

Na bezpieczeństwo, które budujemy wspólnie wpływ ma wiele czynników. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom społeczeństwa organizowane są debaty społeczne podczas których osobiście można porozmawiać na temat zdarzeń niepokojących w formie składanych wniosków. To właśnie w trakcie ubiegłorocznej debaty społecznej mieszkańcy gminy Jastrzębia poinformowali co ich niepokoi. Dzisiaj spotkaliśmy się by przedstawić działania jakie podjęli funkcjonariusze Policji przez rok by wyeliminować zgłoszone wnioski.

Dzisiaj (28.06) o godzinie 12:00 w Świetlicy w Bartodziejach 54 (gm. Jastrzębia) odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu na terenie podległym pod Komisariat Policji w Jedlińsku w szczególności na terenie gminy Jastrzębia.

W trakcie omawiania prezentacji multimedialnej podinsp. Robert Białkowski przestawił strukturę organizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zwrócił uwagę na skalę przestępczości, oraz jej wykrywalność. Omówiono stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ilość ujawnionych wykroczeń oraz przybliżenie specyfikacji pracy dzielnicowych. Następnie policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu st. post. Marta Wziątek zaprezentowała praktyczne wykorzystanie aplikacji „Moja Komenda” a także „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” zaznaczając, że główne cele to poprawa bezpieczeństwa a także zaangażowanie społeczności w działalność Policji i wskazanie zagrożeń.

Po zakończeniu spotkania moderator mł. asp. Karolina Krawczyk z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przekazała głos uczestnikom debaty zachęcając wszystkich zgromadzonych gości do dyskusji. Na pytania mieszkańców, oraz zaproszonych gości odpowiadali przedstawiciele Policji Komendant Komisariatu Policji w Jedlińsku podinsp. Robert Białkowski, Kierownik Posterunku Policji w Jastrzębi asp. Sylwester Kruk, dzielnicowy st. sierż. Tomasz Ulewiński, a także Wójt Gminy Jastrzębia Pan Wojciech Ćwierz.

Po spotkaniu ewaluacyjnym, na którym podsumowano i przedstawiono działania jakie funkcjonariusze podjęli wobec złożonych ubiegłorocznie wniosków, mieszkańcy wypełnili ankiety dotczące realizacji debaty.


 

st. post. Marta Wziątek

 

Powrót na górę strony