Aktualności

Kierujący wyprzedzający na przejściu dla pieszych chciał wręczyć łapówkę policjantom radomskiej drogówki

Data publikacji 11.07.2023

Kierujący z gminy Wolanów chcąc uniknąć kary za popełnione wykroczenie zaproponował policjantom radomskiej drogówki łapówkę. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za próbę wręczenia korzyści majątkowej przed sądem.

W piątek (7.07) policjanci radomskiej drogówki patrolujący trasę DK12 w Ślepowronie zauważyli kierującego hondą, który na oznakowanym przejściu dla pieszych zaczął wyprzedzać inny pojazd. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec gminy Wolanów. Mężczyzna na wiadomość o wysokości nałożonego przez policjantów mandatu oraz punktach karnych, zaproponował mundurowym łapówkę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Policjanci zabezpieczyli pieniądze jako dowód w sprawie. Kierujący został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie, a za przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 229§1 kodeksu karnego kto udziela lub obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu.

Powrót na górę strony