Aktualności

Śmiertelny wypadek drogowy w powiecie radomskim

Data publikacji 24.07.2023

Policjanci radomskiej drogówki pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce chwilę po północy w poniedziałek. W Sławnie potrącony został 55-letni pieszy. Pomimo reanimacji, mężczyzna zmarł na miejscu.

Do nieszczęśliwego w skutkach wypadku doszło chwilę po północy w poniedziałek (24.07). Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny w miejscowości Sławno, droga krajowa nr 12. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali ratowników medycznych, którzy reanimowali 55-letniego pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 42-latek, mieszkaniec powiatu koneckiego jadąc nieoświetlonym odcinkiem krajowej 12 w miejscowości Sławno, potrącił 55-letniego mężczyznę. Najprawdopodobniej pieszy szedł całą szerokością jezdni. Pomimo podjętej reanimacji pieszy, mieszkaniec pow. radomskiego poniósł śmierć na miejscu. Pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali szereg niezbędnych czynności mających na celu ustalenie przebiegu i okoliczności zdarzenia. 42-latek był trzeźwy, lecz na polecenie prokuratora pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających.

Przypominamy: Uczestnicy ruchu drogowego mają swoje prawa, ale przede wszystkim obowiązki. Kierowcy pojazdów muszą poruszać się z prędkością dozwoloną. W głównej mierze poruszać się tak, aby panować nad pojazdem w trudnych warunkach. Natomiast rozsądny pieszy jako niechronionych uczestnik ruchu drogowego nade wszystko powinien dbać o swoje zdrowie. Poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, a w razie ich braku po poboczu. Pieszy może korzystać z jedni, jeżeli nie ma pobocza lub czasowo niedostępne. Wtedy musi poruszać się jej lewą stroną jak najbliżej krawędzi i najważniejsze ustępować miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

Autor: st. sierż. Jolanta Matejek

Powrót na górę strony