Aktualności

Zostań jednym z nas - czyli Instruktorem Taktyk i Techniki Interwencji oraz Wyszkolenia Strzeleckiego

Data publikacji 18.08.2023

W kolejnej odsłonie naszego podcastowego cyklu o tym co kryje się za granatowym mundurem przybliżymy czym zajmuje się Instruktor Wyszkolenia Strzeleckiego oraz Taktyk i Technik Interwencji. Tą funkcję w obu dziedzinach pełni jeden policjant, który dba o systematyczne szkolenie swoich koleżanek i kolegów oraz podnoszenie ich umiejętności. To niezwykle odpowiedzialna rola, wymagająca od instruktorów opanowania, specjalnych umiejętności i samodyscypliny.

Doskonalenie i dbanie o własną sprawność fizyczną, umiejętne przeprowadzanie interwencji i używanie chwytów obezwładniających oraz umiejętności strzeleckie to podstawowe zadania policjantów, jakim muszą się poddawać podczas swojej wieloletniej służby systematycznie. Specjalnie przeszkolone osoby w tym zakresie muszą nadzorować i szkolić innych funkcjonariuszy w danej jednostce policji. Wydawane polecenia, wskazówki i uwagi usprawniają i poprawiają sprawność nie tylko fizyczną, ale też strzelecką policjantów. Pod jego czujnym okiem zajęcia te przebiegają profesjonalnie i bezpiecznie. Instruktor Taktyk i Techniki Interwencji oraz Wyszkolenia Strzeleckiego również musi odbyć kurs specjalistyczny w tym zakresie. Podczas kursu policjant profesjonalnie jest przygotowywany do samodzielnego prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego w swojej macierzystej jednostce policji. To właśnie ten funkcjonariusz w kolejnym etapie swojej służby po ukończonym kursie czuwa nad policjantami pełniącymi na co dzień służbę nie tylko o ich kondycję fizyczna-policjanci obowiązkowo uczęszczają na zajęcia z wychowania fizycznego, a także ćwiczą i doskonalą umiejętności obezwładniania na zajęciach z taktyki i technik interwencji.

W Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu od lat stanowisko to obejmują funkcjonariusze, dla których sport jest ogromną pasją. Ich aktywny tryb życia zaraża policjantów, przez co zajęcia przebiegają w fantastycznej atmosferze. To zdecydowanie idealna funkcja dla miłośników sportu i aktywności fizycznej, bo przecież zawsze warto łączyć pasję z pracą. Mamy nadzieję, że kolejna odsłona granatowego munduru zachęci Was jeszcze bardziej do podjęcia wyzwania i wstąpienia w szeregi naszej służby.

Zapraszamy do wysłuchania!

 

sierż. Marta Wziątek

Film Podcast_Instruktor_Taktyki_i_technik_interwencji_oraz_Wyszokolenia_strzeleckiego_.mp4

Pobierz plik Podcast_Instruktor_Taktyki_i_technik_interwencji_oraz_Wyszokolenia_strzeleckiego_.mp4 (format mp4 - rozmiar 25.02 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony