Dzień otwarty w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu
Komenda Miejska Policji w Radomiu zorganizowała "dzień otwarty" otwarty adresowany m.in. do młodzieży licealnej o profilu mundurowym oraz studentów. Wszystkie osoby planujące swoją drogę zawodową miały okazję przyjrzeć się pracy radomskiej policji.
We wtorek (7.11) radomscy policjanci zorganizowali „dzień otwarty”, podczas którego gościli m.in. uczniów klas mundurowych oraz studentów Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Przed budynkiem komendy gości przywitał Komendant Miejski Policji w Radomiu insp. Konrad Krakowiak, który zachęcał zgromadzonych do wstąpienia w szeregi Policji.
Zwiedzający radomską komendę mieli okazję zapoznać się z codzienną pracą policjantów. O swojej służbie opowiadali m.in. Instruktor Taktyki i Techniki interwencji Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu oraz ratownik medyczny podkom. Tomasz Łabys, dzielnicowa z Komisariatu I Policji w Radomiu st.asp. Beata Tarka, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Karol Głogowski i st.sierż. Jolanta Matejek, Instruktor Taktyk i Techniki Interwencji oraz Wyszkolenia Strzeleckiego sierż.szt. Bartosz Kita.
W spotkaniu udział wziął także przewodnik psów służbowych st.sierż. Łukasz Rola oraz policyjny technik kryminalistyki sierż.szt. Rafał Styczyński przybliżając swoją służbę.
Policjanci omówili główne zadania jakie wykonują funkcjonariusze różnych komórek, zarówno służb prewencyjnych, kryminalnych i wspomagających. Podczas spotkania policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej oraz mł.asp. Karol Kurembski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zaprezentowali pokaz taktyki i techniki interwencji.
Mundurowi zachęcali także zebranych do rozważenia rozpoczęcia kariery zawodowej w policyjnym mundurze po ukończeniu szkoły średniej czy studiów. Pracownice Zespołu Kadr i Szkolenia KMP w Radomiu przedstawiły uczestnikom procedurę naboru do służby w Policji. Młodzi ludzie dowiedzieli się m.in. jak przebiega rekrutacja i jakie kryteria powinien spełniać kandydat na policjanta.
Poza tym poinformowano przybyłych o możliwości rozpoczęcia 4-letnich studiów oficerskich I stopnia na kierunku „Nauka o Policji” w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz o trwającym naborze do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
Na terenie jednostki była możliwość obejrzenia policyjnych radiowozów.
Autor: Justyna Jaśkiewicz