Aktualności

Trudne warunki na drodze – potrącenie pieszych i rowerzysty

Data publikacji 13.11.2023

Jesień to czas pogarszających się warunków atmosferycznych. Zmienna pogoda, szybciej zapadający zmrok, deszcz, mgła utrudniają jazdę i sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze. W piątek doszło do potrącenia pieszych na przejściu oraz potrącenia rowerzysty. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o noszeniu odblasków.

Wraz z nadejściem jesieni warunki drogowe nie są sprzyjające dla kierowców. Intensywne opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność na drodze, a mokra i śliska jezdnia znacząco wydłuża drogę hamowania. Takie warunki mają duży wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach. Wtedy powinniśmy zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Pieszych natomiast zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych, które podczas jesiennej aury mają szczególne znaczenie dla ich bezpieczeństwa. Dzięki nim jesteśmy bardziej widoczni. Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących.

W piątek około godz. 17 w Radomiu na ulicy Waryńskiego 29-latka, która kierowała pojazdem marki Mazda na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła dwoje pieszych, 41-letnia kobietę i 68-letniego mężczyznę. Natomiast przed godz.19 w miejscowości Walentynów 32-latek kierując pojazdem marki VW potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, który nie miał odblasków oraz oświetlenia. 58-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala. Oboje trafili do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony