Aktualności

Trzy potrącenia na przejściach dla pieszych i najechanie na tył pojazdu przed przejściem

Data publikacji 16.11.2023

W środę (15.11) na terenie Radomia doszło do trzech potrąceń na przejściach dla pieszych, a w Skaryszewie zderzenia dwóch pojazdów przed przejściem. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zmniejszeniu prędkości i zachowaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 9 na ulicy Malczewskiego. Kierujący pojazdem marki VW, 74-letni mieszkaniec Radomia na przejściu dla pieszych potrącił 48-letnia kobietę. Piesza została przewieziona do szpitala. Kierowca auta był trzeźwy, natomiast nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

W Skaryszewie po godz. 13, 52-latek kierujący pojazdem marki VW najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył pojazdu marki Ford, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. W wyniku tego zdarzenia 31-letnia kierująca fordem została przewieziona do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Radomiu u zbiegu ulic Chrobrego i Galileusza około godz. 16.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 48-letni kierowca pojazdu marki Audi skręcając w lewo na skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych potrącił 37-latkę. Kobieta trafiła do szpitala.

Natomiast przed godziną 17 na ulicy Sobieskiego doszło do kolejnego potrącenia. 70 – letni kierujący pojazdem marki Renault potrącił 25-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych W wyniku tego zdarzenia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Zmieniająca się jesienna aura m.in. opady deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zmniejszeniu prędkości, zachowywaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu, podejmowaniu z rozwagą manewrów wyprzedzania i mijania, odpowiednio wcześniej je sygnalizując. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. To właśnie tam kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony