Aktualności

15-latek kradł starszym kobietom torebki. Został zatrzymany

Data publikacji 22.11.2023

Policjanci z zespołu operacyjno rozpoznawczego z Komisariatu I Policji w Radomiu zatrzymali 15-latka, po tym jak ukradł starszym kobietom torebki. O konsekwencjach jakie poniesie zadecyduje sąd dla nieletnich.

W ostatnich dniach na terenie Radomia doszło do dwóch kradzieży torebek. W poniedziałek (20.11) mężczyzna podbiegł do 84-latki i wyrwał jej torebkę z zawartością dokumentów i pieniędzy. Podobna sytuacja miała miejsce we wtorek (21.11). Tym razem sprawca ukradł torebkę 87-letniej kobiecie. Na szczęście seniorkom nic się nie stało.

Już po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia policjanci ustalali sprawcę kradzieży. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą szybko wytypowali podejrzewanego o te przestępstwa i we wtorek zatrzymali 15-latka. Z policyjnych ustaleń wynika, że chciał dokonać kolejnej kradzieży, ale zdecydowane działania kryminalnych z Komisariatu I mu to udaremniły.

Całość materiałów zebranych w tej sprawie zostanie przekazana do sądu dla nieletnich, który zdecyduje jakie konsekwencje poniesie nieletni.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony