Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach projektu „Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie”

Data publikacji 04.12.2023

Komenda Miejska Policji w Radomiu realizuje projekt pn, „Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie”, dofinansowywany przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej. W ramach projektu zorganizowany był konkurs plastyczny. Przedstawiciele Policji i NBP wybrali zwycięskie prace.

Celem głównym projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez wzrost wiedzy i umiejętności w zakresie właściwych zachowań dotyczących bezpieczeństwa zakupów w sieci - przede wszystkim za pośrednictwem portali oraz platform społecznościowych. W ramach projektu zorganizowano m.in. konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie" z zakresu bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta. Uczniowie szkół mieli przygotować prace plastyczne wykonane dowolną techniką.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej, która oceniła prace złożone w ramach konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

W posiedzeniu Komisji konkursowej wzięli udział kom. Paweł Lenarcik  - Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Radomiu, st. sierż. Karolina Bartos i asp. Tomasz Frątczak z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu, Katarzyna Stankowska i Anna Molga z Zespołu Funduszy Pomocowych KWP zs. w Radomiu, a także Artur Kowalik i Natalia Dybowska z Oddziału Okręgowego NBP w Warszawie.

Komisja oceniała blisko 100 prac plastycznych, z których wybrała najlepsze. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody oraz wyróżnienia. Najlepsze prace konkursowe będą publikowane w formie kalendarza, który będzie opatrzony nagrodzonymi pracami. 

Projekt "Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie" jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony