Aktualności

Nietrzeźwy kierowca z zakazem

Data publikacji 24.01.2024

Funkcjonariusze z radomskiej drogówki zatrzymali 31-latka, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu i był nietrzeźwy. Apelujemy o rozsądek. Należy mieć świadomość, że nieodpowiedzialne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i rodzin.

We wtorek (23.01) na ulicy Trzebińskiego w Radomiu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu zatrzymali 31-letniego mieszkańca Radomia, który kierował pojazdem marki Dacia. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy oraz ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało ok. 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz niestosowanie się do sądowych zakazów.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę, odpowiedzialność i trzeźwość na drodze. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. Należy mieć świadomość, że nieodpowiedzialne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i rodzin. 

Autor: Justyna Jaśkiewicz

KMP Radom

Powrót na górę strony