Aktualności

Kolizja, alkohol i narkotyki

Data publikacji 01.02.2024

Kierujący Oplem spowodował kolizję drogową z innym pojazdem. Był nietrzeźwy, a w jego aucie policjanci znaleźli narkotyki. Trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

We wtorek (30.01) po godz. 17 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał informację o kolizji drogowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 35-latek kierujący pojazdem marki Opel na ulicy Brzustowskiej zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do kolizji z pojazdem marki Audi. Uczestnik kolizji pojechał za sprawcą i udaremnił mu dalszą jazdę.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci z radomskiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji i okazało się, że 35-latek jest nietrzeźwy. Nie dość, że spowodował zderzenie z innym autem to kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po przeszukaniu jego auta policjanci znaleźli narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji oraz posiadanie środków odurzających. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz

KMP Radom

 

Powrót na górę strony