Aktualności

Dwa zdarzenia drogowe, a ich przyczyną niedostosowanie prędkości

Data publikacji 08.02.2024

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to przyczyna wielu wypadków drogowych. Przekonali się o tym uczestnicy wczorajszych wypadków na terenie Radomia i powiatu radomskiego.

W środę (07.02)na ulicy Maratońskiej w Radomiu, 39-latka kierująca pojazdem marki Ford nie dostosowała prędkości do warunków na drodze. Najechała na tył pojazdu marki Toyota, za którego kierownicą siedziała 43-latka  i zatrzymała się przed przejściem dla pieszych aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. W wyniku zdarzenia 43-latka została przewieziona do szpitala.

Kolejny zdarzenie miało miejsce na ulicy Radomskiej w Przytyku. 35-latka kierująca pojazdem marki VW, nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne bariery ochronne. Kobiety trafiła do szpitala.

Pamiętajmy, że szybciej nie znaczy bezpieczniej. Jadąc z nadmierną prędkością zagrażamy nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego. Tylko rozsądek i przestrzeganie przepisów mogą uchronić nas od niebezpiecznych sytuacji.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

KMP Radom

Powrót na górę strony