Aktualności

Areszt za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 09.02.2024

Policjanci z Posterunku Policji w Wolanowie wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu zatrzymali 24-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach na terenie gminy Wolanów. Przed jedną z posesji spotkało się dwóch mężczyzn. Doszło między nimi do sprzeczki, a następnie szarpaniny. Sprawca wyjął młotek, którym zaatakował 50-latka uderzając i kopiąc go po całym ciele, zabrał mu czapkę i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci z Posterunku Policji w Wolanowie ustalili sprawcę i wspólnie  z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu radomskiego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W czwartek (08.02) Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na czas 3 miesięcy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz

KMP Radom

Powrót na górę strony