Aktualności

Kierowca bez uprawnień, pasażer poszukiwany

Data publikacji 12.02.2024

Podczas weekendu Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu zatrzymali kierowcę, który nie ma uprawnień do kierowania. Dodatkowo pasażer jego auta był poszukiwany.

W nocy z piątku na sobotę (10.02) policjanci z radomskiej drogówki na Alei Wojska Polskiego w Radomiu kontrolowali m.in. trzeźwość kierowców. Zwrócili uwagę na pojazd marki Audi, którego kierowca widząc z daleka mundurowych najpierw skręcił do pobliskiej posesji, a później chciał jechać w przeciwnym kierunku. Policjanci postanowili to sprawdzić i zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że 40-letni kierowca próbował uniknąć spotkania z policjantami, ponieważ nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

W aucie był również 40-letni pasażer, mieszkaniec powiatu radomskiego, który był poszukiwany. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kozienicach. Trafił do policyjnej celi, a następnie został przewieziony do aresztu śledczego gdzie będzie odbywał zaległą karę 92 dni pozbawienia wolności.

Autor: Justyna Jaśkiewicz/KMP w Radomiu

Powrót na górę strony