Aktualności

Nieodpowiedzialni kierowcy w rękach policjantów

Data publikacji 12.02.2024

Radomscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami. Grozi im kara 3 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek.

W sobotę (10.02) policjanci z Komisariatu Policji w Jedlińsku w miejscowości Mokrosęk zatrzymali do kontroli VW. 49-letni kierowca tego auta miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali na ulicy Kochanowskiego w Radomiu 37-letniego kierowcę pojazdu marki Audi. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości badanie wykazało promil alkoholu  w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany również na ulicy Kochanowskiego. Mundurowi z drogówki sprawdzili stan trzeźwości 62-letniego kierowcy Renault i okazało się, że ma blisko promil alkoholu  w organizmie.  Natomiast na ulicy Potkańskiego funkcjonariusze zatrzymali 28-latka, który kierował VW mając ponad promil alkoholu w organizmie.

W niedzielę (11.02) w miejscowości Krzyszkowice 34-latek kierujący Fordem spowodował kolizje z innym pojazdem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji i badanie alkomatem wykazało u sprawcy ponad 3 promile alkoholu  w organizmie.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnym kierowcom prawa jazdy. Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara 3 lat pozbawienie wolności. Przypominamy, że nie ma taryfy ulgowej dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę.

Wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc po alkoholu ryzykują nie tylko odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

KMP Radom

Powrót na górę strony