Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy - jeden z sądowym zakazem, drugi bez prawa jazdy

Data publikacji 23.02.2024

Radomscy policjanci niemal każdego dnia zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy decydują się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. W ostatnich dniach zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Przypominamy, że za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Skaryszewie zatrzymali 21-latka, który kierował pojazdem Ford mając blisko 1,5 promila alkoholu  w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz odpowie nie tylko za kierowanie autem pod wpływem alkoholu, ale również za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali na ul. NSZZ Solidarności zatrzymali 61-latka, który kierował pojazdem Seat, który nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.  Kolejnego nietrzeźwego zatrzymali na ulicy Lubelskiej w Radomiu. 34-latek kierował Mercedesem mając blisko promil alkoholu w organizmie.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz

KMP Radom

Powrót na górę strony