Aktualności

„Promile” za kierownicą

Data publikacji 26.02.2024

Podczas weekendu policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję, kolejny nie miał prawa jazdy. Za przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem po alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (24.02) policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który spowodował kolizję. Pojazdem marki suzuki uderzył w znak drogowy oraz drzewo. Od mężczyzny czuć było alkohol i pobrano krew do badań. Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Wolanowie. W miejscowości Mniszek, 36-latek kierował Oplem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (25.02) policjanci z drogówki zatrzymali na ulicy Warszawskiej 32-latka, który kierował pojazdem marki Renault. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast na ulicy Wolanowskiej mundurowi zatrzymali 31-latka kierującego Mercedesem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma około 1,5 promila alkoholu  w organizmie, a po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania.

Trzem kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy i wkrótce odpowiedzą przed sądem. Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara pozbawienie wolności. Przypominamy, że nie ma taryfy ulgowej dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę.

Apelujemy do kierowców o rozwagę.  

Autor: Justyna Jaśkiewicz

KMP Radom

Powrót na górę strony