Aktualności

Debata z Seniorami 2024

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu spotkali się z seniorami by porozmawiać o ich bezpieczeństwie i przeciwdziałać oszustwom. Spotkanie miało charakter debaty ewaluacyjnej stąd przebiegło aktywnie i rzeczowo. Duże zaangażowanie w dyskusję seniorów zaowocowało większą świadomością społeczną.

Dzisiaj (28.02) funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zorganizowali debatę ewaluacyjną dla seniorów. Tematem debaty było bezpieczeństwo seniorów. Poruszono także tematykę oszustw dokonywanych na osobach starszych tym samym przekazano metody i sposoby działania przestępców. Wyjaśniono na czym polegają oszustwa „na wnuczka” oraz coraz częstsze „na policjanta”.

W ramach kampanii #ZnamTeNumery omówiono z osobami starszymi Informator Bezpiecznego Seniora, który na koniec debaty otrzymali wszyscy seniorzy. Zapoznano i wytłumaczono czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja Komenda”. Aplikacje wzbudziły duże zaciekawienie wśród seniorów tym samym na koniec spotkania zgłosili wniosek o przeprowadzenie podobnego spotkania po wakacjach wraz z instruktażem i ćwiczeniami praktycznymi z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Seniorzy podczas debaty bardzo aktywnie włączali się do rozmowy, wykazywali zainteresowanie i dzielili się własnymi doświadczeniami. Nie brakowało również pytań, na które funkcjonariusze starali się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.


 

Po zakończonej debacie seniorzy wypełniali ankiety, z których wynikało, że znaczna większość uważa, iż tego typu spotkania są bardzo potrzebne.

 

Autor: sierż. Marta Wziątek / WP KMP Radom

  • policjant rozmawiający z seniorami
  • policjantka mówiąca do seniorów w sali
  • plakat promujący debatę ze szczegółami spotkania
Powrót na górę strony