Aktualności

Policjanci podsumowali 2023 rok

Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Radomiu podczas narady rocznej podsumowało pracę radomskich policjantów w 2023 roku. W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Radomiu insp. Konrad Krakowiak oraz kierownictwo jednostki. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz prokuratury.

W środę (28.02) w Komendzie Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu odbyła się narada roczna podsumowująca pracę radomskich policjantów w 2023 roku. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji Radomiu insp. Konradowi Krakowiakowi przez Naczelnika Sztabu Policji KMP w Radomiu nadkom. Mariusza Staszowskiego.

Następnie przedstawiono prezentację podsumowującą stan bezpieczeństwa i pracę podległych  policjantów, zagadnienia z zakresu służby prewencyjnej, kryminalnej oraz profilaktyki społecznej. Zagadnienia te omówili insp. Konrad Krakowiak Komendant Miejski Policji w Radomiu, nadkom. Piotr Banaszkiewicz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji, kom. Paweł Lenarcik Naczelnik Wydziału Prewencji oraz kom. Tomasz Fituch Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.

M.in. w kwestii bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu radomskiego w 2023 roku odnotowaliśmy 445 wypadów, w których 534 osób zostało rannych oraz 2841 kolizji. W ubiegłym roku w wypadkach zginęło 24 osoby. Policjanci w zeszłym roku przeprowadzili blisko 130 tys. kontroli stanu trzeźwości i zatrzymali ponad 500 kierowców po alkoholu.

W odprawie udział wzięli także zaproszeni goście, m.in. Wicestarosta Radomski – Krzysztof Kozera, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Urzędu Miejskiego w Radomiu – Sławomir Figarski, Burmistrz Jedlni Letnisko – Piotr Leśnowolski, Wójt Gminy Wierzbica – Zdzisław Dulias, Wójt Gminy Gózd –Paweł Dziewit oraz Prokurator Rejonowy Prokuratury Radom Wschód- Małgorzata Witkowska i Prokurator Rejonowy Prokuratury Radom Zachód – Anna Czarnecka-Siczek.

Przedstawiciele władz samorządowych oraz prokuratury podziękowali za współpracę i realizację zadań przez radomskich policjantów.

Wicestarosta Radomski przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu podziękowania dla policjantów, którzy włączyli się w kampanię prewencyjną skierowaną dla seniorów pod hasłem „Babciu, dziadku NIE czujesz – trujący, bezwonny, bezbarwny”. Starostwo Powiatowe w Radomiu wspólnie z Komendą Miejską Policji w Radomiu oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu prowadzili akcję przez ostatnie tygodnie i dotarli do około 1000  seniorów.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz

KMP Radom

 

 

 

  • zdjęcie z odprawy, grupa umundurowanych policjantów siedzi przy stołach
  • grupa funkcjonariuszy siedzi przy stołach na odprawie, po prawej stronie policjantka w okularach, w tle ekran wyświetlający prezentację
  • przy stole siedzi po prawej stronie dwie kobiety, obok dwóch mężczyzn
  • za biurkiem stoi policjant obok za monitorem widać twarz innego policjanta
  • dwaj policjanci siedzą przy stole, z lewej strony mężczyzna trzyma mikrofon i jest w okularach
  • dwaj policjanci w mundurach, jeden  z nich trzyma mikrofon a w tle baner z napisem KMP w Radomiu
  • trzech mężczyzn w mundurach za biurkiem, jeden z nich ma okulary
  • z prawej strony mężczyzna przekazuje dyplomy dla policjantów komendantowi, w tle policjant siedzący przy stoliku z laptopem
Powrót na górę strony