Aktualności

Trwa akcja „Andrzejki” na drogach

Data publikacji 28.11.2016

Aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa w czasie Andrzejkowego weekendu, na terenie naszego miasta i powiatu, policjanci prowadzili działania pn. „Andrzejki”, w które zaangażowani są policjanci z wszystkich pionów wspierani przez funkcjonariuszy z innych służb. Pod szczególnym nadzorem znalazły się drogi i ulice oraz miejsca, w których organizowane są zabawy związane z Andrzejkową zabawą. Około 1500 skontrolowanych kierowców to efekt sobotnich działań.

W tym roku imieniny Andrzeja przypadają w środku tygodnia, dlatego większość osób wykorzystała do świętowania weekend. W tym czasie nad bezpieczeństwem czuwali radomscy i mazowieccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej.

 

Policjanci, w tym m.in. funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, wydziału d/w z przestępczością narkotykową, wydziału wywiadowczego oraz policyjni antyterroryści w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili wzmożone działania w okolicy dyskotek. Policjanci działali przede wszystkim na drogach dojazdowych do dyskotek oraz na głównych ulicach miasta, żeby uniemożliwić pijanym kierowcom uczestnictwo w ruchu. Działania przeprowadzone były m.in. w miejscowości Maliszów.

 

Nieprzypadkowo w działaniach brali udział także funkcjonariusze operacyjni. Policjanci sprawdzali m.in. pojazdy i to czy przewożone są w nich np. przedmioty pochodzące z przestępstwa lub narkotyki.

 

W trakcie działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości ok. 1500 osób i zatrzymali  mężczyznę, który posiadał narkotyki. Podczas kontroli pojazdu marki bmw w miejscowości Maliszów policjanci znaleźli u jednego z pasażerów marihuanę. To kolejna tego typu akcja, w której policjanci sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców, ponieważ często zdarza się, że uczestnicy dyskoteki siadają po spożyciu alkoholu za kierownicą.

 

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony