Spotkanie w ramach kampanii "Nie hejtuję- reaguję"
Napisać o jedno zdanie za dużo w Internecie nie jest trudno, szczególnie to niewłaściwe. To właśnie dlatego radomscy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w ramach kampanii „Nie hejtuję- reaguję” odwiedzają młodzież by wspólnie przeciwdziałać przykrym zjawiskom.
Dzisiaj (12.03) funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu kom. Przemysław Kowalczyk i st. sierż. Karol Petryka przeprowadzili spotkanie w jednej z radomskich szkół podstawowych.
W ramach kampanii „Nie hejtuję- reaguję” rozmawiali z młodzieżą czym jest hejt i jakie są jego konsekwencje prawne. Coraz częściej na różnych forach internetowych, portalach społecznościowych oraz blogach mamy do czynienia ze zjawiskiem tzw. hejtu, czy też mową nienawiści. W Internecie bowiem każdy czuje się anonimowy i często przekraczane są granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa. Hejt to pełne nienawiści, złości i pogardy działanie osoby w Internecie. Skierowany może być do konkretnej osoby. Jednak ofiarami hejtu stają się także przedstawiciele danego narodu, płci, mniejszości religijnych oraz osoby o innym światopoglądzie, niż "hejtera".
Głównym celem kampanii jest promowanie postaw równości, tolerancji i zachowań wolnych od uprzedzeń, podniesienie świadomości młodych ludzi czym jest tolerancja, walka ze stereotypami, które mogą w dalszej perspektywie prowadzić do eskalacji nienawiści w postaci aktów przemocy i nawoływania do popełnienia przestępstw. Organizatorom kampanii zależy na stworzeniu przekazu i atmosfery stanowczego sprzeciwu przeciwko przejawom dyskryminacji w stosunku do różnych grup społecznyc
Przypominamy, że w ramach kampanii ogłoszony jest także konkurs na krótki spot profilaktyczny przeznaczony dla uczniów którego celem jest promowanie postaw równości, tolerancji i zachowań wolnych od uprzedzeń, podniesienie świadomości w tym walka ze stereotypami.
Prace konkursowe można zgłaszać do 15 kwietnia 2024 roku.
Autor: sierż. Marta Wziątek / WP KMP Radom