Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego. Kobietę, która pod wpływem alkoholu kierowała autem ujęły także obywatelki

Data publikacji 05.04.2024

Radomscy policjanci niemal codziennie zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. W czwartek dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej udaremniły także obywatelki, które zabrały jej kluczyki i powiadomiły Policję. Apelujemy o rozsądek za kierownicą.

W środę (03.04) radomscy policjanci otrzymali informację o kierowcy Opla, który stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Interweniowali funkcjonariusze z drogówki, którzy na ulicy Słowackiego zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Za kierownicą auta siedział 36-letni mieszkaniec Radomia, który jak się okazało ma sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Starachowicach. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko promila alkoholu  w organizmie. Natomiast na ulicy Czarnieckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli pojazd marki Nissan, którego kierowca nie stosuje się do sygnalizacji świetlnej. Zatrzymali auto do kontroli, którym kierował 35-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny i okazało się, że ma około promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Natomiast w czwartek (04.04) nieodpowiedzialną kierującą ujęły dwie obywatelki. Na ulicy Kieleckiej zwróciły uwagę na pojazd marki Smart, który jechał wężykiem. Gdy kierująca tym autem skręciła w boczną drogę pojechały za nią. Od kierującej czuć było alkohol dlatego kobiety zabrały jej kluczyki od auta i powiadomiły o sytuacji dyżurnego radomskiej komendy.

Gdy 50-latka usłyszała, że na miejsce wezwano Policję, stwierdziła, że źle się czuję, położyła się na ziemi dlatego wezwano też pogotowie.

Mieszkanka Radomia miała 1,6 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z nowymi przepisami zabezpieczono jej samochód, a kobieta została przewieziona do szpitala na badania.

Przypominamy, ze kierowanie autem pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,  a także znacznie obniża koncentrację. Apelujemy o rozsądek za kierownicą.

Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara pozbawienie wolności. Nie ma taryfy ulgowej dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

KMP Radom

 

Powrót na górę strony