Aktualności

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy i auto

Data publikacji 10.04.2024

Mieszkaniec powiatu radomskiego kierował autem pod wpływem alkoholu i przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 78 km/h. Działając na podstawie nowych przepisów, policjanci zabezpieczyli jego pojazd na poczet przyszłej kary. Skoda trafiła na strzeżony parking. Za popełnione przestępstwo jakim jest kierowanie po alkoholu 52-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (9.04) policjanci z radomskiej drogówki na terenie gminy Wierzbica kontrolowali prędkość z jaką poruszają się auta. W miejscowości Ruda Wielka zwrócili uwagę na pojazd marki Skoda, który jedzie zdecydowanie za szybko. W miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 128 km/h. Policjanci natychmiast interweniowali i zakończyli rajd nieodpowiedzialnego kierowcy.

Za kierownicą pojazdu siedział 52-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny i badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.  Mundurowi zatrzymali 52-latkowi prawo jazdy.

Działając na podstawie nowych przepisów policjanci zabezpieczyli auto na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary. O konsekwencjach jakie poniesie 52-latek zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia.

Za popełnione przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz

KMP Radom

 

Powrót na górę strony