Aktualności

Policjanci uczestniczyli w „Dniu Otwartym” szkoły

Data publikacji 12.04.2024

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu uczestniczyli w „Dniu otwartym” zorganizowanym przez XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica w Radomiu. Mundurowi zaprezentowali wyposażenie policyjne oraz odpowiadali na pytania młodzieży dotyczące m.in. doboru do służby w Policji.

W piątek (12.04.)  XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica w Radomiu zorganizowało  „Dzień otwarty”, w którym udział wzięli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. W szkole uczy się młodzież m.in. w klasach mundurowych dlatego policjanci promowali zawód Policjanta i rozmawiali z potencjalnymi kandydatami do służby.

Radomscy policjanci zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Mundurowi z Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego oraz przewodnik policyjnego psa opowiadali o swojej służbie w Policji. Pracownice Zespołu Kadr i Szkolenia KMP w Radomiu przedstawiły uczestnikom procedurę naboru do służby w Policji. Młodzi ludzie dowiedzieli się m.in. jak przebiega rekrutacja i jakie kryteria powinien spełniać kandydat na policjanta.

Takie spotkania z młodzieżą służą promowaniu zawodu policjanta i są doskonałą okazją do spotkania z uczniami, którzy wiążą swoją przyszłość z mundurem.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony