Aktualności

Poszukiwany, nietrzeźwy, z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami został zatrzymany przez policjantów z radomskiej drogówki

Data publikacji 16.04.2024

Mieszkaniec Radomia został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Okazało się, że jest nietrzeźwy i ma dożywotni zakaz sądowy kierowania pojazdami. Jakby tego było mało jest poszukiwany na podstawie listu gończego. Trafi do aresztu śledczego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (15.04) w Radomiu. Policjanci z drogówki pełniąc służbę na terenie miasta zwrócili  uwagę na pojazd marki Alfa Romeo, którego kierowca popełnił wykroczenie nie stosując się do znaku zakaz wjazdu. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli, za którego kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Radomia. Szybko okazało się, że popełnione wykroczenie to najmniejsze przewinienie jakie ma na koncie.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że jest nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a jakby tego było mało jest poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego prze Sąd Rejonowy w Radomiu. 28-latek trafił do policyjnej celi, a następnie zostanie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie 125 dni kary pozbawienia wolności.

Odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony