Aktualności

Nietrzeźwy sprawca kolizji

Data publikacji 15.05.2024

W nocy z wtorku na środę w Radomiu doszło do kolizji drogowej, po której zapalił się samochód. Kierowca uciekł ale szybko został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Patrolowo -Interwencyjnego KMP w Radomiu. Okazało się, że 19-latek był nietrzeźwy i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w środę (15.05) po północy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na ulicy Osterwy w Radomiu. Pojazd marki Peugeot uderzył w ogrodzenie po czym auto się zapaliło. Gdy na miejsce dotarli policjanci z drogówki kierowcy już nie było. Rozpoczęli swoje czynności na miejscu zdarzenia, a policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zajęli się ustalaniem kierowcy tego pojazdu.

Krótko po tym mundurowi zatrzymali 19-letniego mieszkańca Radomia, który uciekł z miejsca zdarzenia. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu  w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania autem.

Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie. 19-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo, którego się dopuścił czyli kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony