Aktualności

Nieodpowiedzialni kierowcy – jeden po alkoholu przewoził dzieci, drugi wjechał w ogrodzenie

Data publikacji 20.05.2024

Policjanci podczas weekendu zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. M.in. jeden z nich kierując po alkoholu przewoził w aucie dzieci, a kolejny wjechał w ogrodzenie. Apelujemy o rozsądek.

W piątek (17.05) w Pionkach na ulicy Zakładowej 32-latek kierował pojazdem marki VW mając 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W sobotę (18.05) na ulicy Michalczewskiego w Radomiu policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda. Za kierownicą auta siedział 43-latek, który był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0.6 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził w aucie dwoje dzieci. Natomiast w Wierzbicy kierujący pojazdem marki Audi stracił panowanie nad autem i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 32-letniego kierowcy i badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Teraz kierowcy muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara 3 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, wszystkim kierującym przypominamy, że ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii.

Apelujemy do kierowców o rozwagę.  

Autor: Justyna Jaśkiewicz

 

Powrót na górę strony