Aktualności

Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście

Data publikacji 27.05.2024

W niedzielę doszło do wypadku z udziałem motocykla i pojazdu osobowego. Jedna osoba została ranna. Apelujemy o przestrzeganie przepisów i ostrożność za kierownicą.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy wczoraj (26.05) po godz. 13. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, od Radomia jechał pojazd marki Audi, którym kierował 40-latek. W Trablicach skręcając w lewo na stację nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem marki Suzuki. 46-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Apelujemy do kierujących pojazdami aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego zderzenie z autem może mieć poważne skutki. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać ruchy innych kierowców.

Bardzo ważne jest również dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nieprzekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony