Debata Społeczna Wolanów 2022

Debata Społeczna w Wolanowie

Data publikacji 13.04.2023

Komenda Miejska Policji w Radomiu zorganizowała debatę społeczną dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie Gminy Wolanów

W poniedziałek (13.06) w Urzędzie Gminy Wolanów odbyło się spotkanie dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie Gminy Wolanów.

W trakcie spotkania Kierownik Posterunku Policji w Wolanowie asp. szt. Adam Smagieł przedstawił prezentację multimedialną na podstawie której omówił skalę przestępczości oraz jej wykrywalność, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ilość ujawnionych wykroczeń oraz przybliżenie specyfikacji pracy dzielnicowych. W kolejnym punkcie spotkania st. sierż. Kamil Warda z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zaprezentował praktyczne wykorzystanie aplikacji mobilnej „Moja Komenda” a także „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” zaznaczając, że głównymi celami aplikacji jest włączenie obywateli do poprawy bezpieczeństwa a także dostosowanie struktur i działań Policji do zagrożeń wskazywanych przez społeczeństwo.

Po zakończeniu prezentacji mł. asp. Karolina Krawczyk z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przekazała głos uczestnikom debaty, zachęcając zgromadzonych gości do dyskusji. Na pytania mieszkańców oraz zaproszonych gości odpowiadali przedstawiciele Policji Naczelnik i Zastępca Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu podkom. Paweł Lenarcik i mł. asp. Rafał Kurzawa, Kierownik Posterunku Policji asp. szt. Adam Smagieł oraz Specjalista Wydziału Ruchu Drogowego mł. asp. Grzegorz Wnukowsk jak również w imieniu Wójta Gminy Wolanów Pani Ewy Markowskiej- Bzduchy głos zabrała Sekretarz Gminy Wolanów Pani Małgorzata Szczepaniak.

Po spotkaniu sformułowano wnioski, które będę realizowane przez funkcjonariuszy.

mł. asp. Karolina Krawczyk/st. post. Marta Wziątek

Powrót na górę strony