Znakowanie rowerów

ZABEZPIECZ SWÓJ ROWER !

Data publikacji 13.04.2023

Pamiętaj, że nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Doświadczenie pokazuje jednak, że możesz w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży roweru, części czy też jego wyposażenia .

Oto kilka rad jak uchronić swój rower przed kradzieżą:

  • nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia w miejscach publicznych np. przed sklepem, na ulicy itp.,

  • zaopatrz się w solidne zabezpieczenie,

  • nie zostawiaj roweru na klatkach schodowych,

  • trzymając rower w piwnicy, wózkowni, na balkonie upewnij się, że jest tam bezpieczny,

  • z pozostawionego roweru zdejmij wyposażenie dodatkowe : licznik, lampki bateryjne,koszyk,

  • w przypadku konieczności pozostawienia roweru w miejscu publicznym wybieraj miejsca oświetlone, znajdujące się w miarę możliwości w zasięgu kamer monitoringu miejskiego.

Informujemy, że z myślą o zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta Radom oraz Powiatu Radomskiego  Komenda Miejska Policji w Radomiu w ramach realizacji programu prewencyjnego „Grawer” dysponuje urządzeniami do znakowania rowerów, które są wykorzystywane w działaniach zabezpieczających rowery przed kradzieżą. Rower jest znakowany poprzez mechaniczne wybicie na ramie kodu.

Wszystkich zainteresowanych oznakowaniem swoich jednośladów zapraszamy wraz z dowodem osobistym, fakturą zakupu roweru lub paragonem i kartą gwarancyjną (dzieci pod opieką przedstawiciela ustawowego).

Znakowania przeprowadzają policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w czwartek w godzinach 10:00-12:00.

Więcej informacji pod numerem tel. 47 701 24 75


 

Powrót na górę strony