Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań PRĘDKOŚĆ - Zatrzymane PRAWO JAZDY

Data publikacji 02.04.2018

30 marca br. na terenie naszego powiatu policjanci, prowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas jej trwania funkcjonariusze ujawnili 14 kierujących, którzy poruszali się z niedozwolona prędkością, spośród nich jeden z kierujących musiał czasowo pożegnać się ze swoim prawo jazdy.

Funkcjonariusze w trakcie akcji, przeprowadzali pomiary prędkości oraz wykorzystywali pojazdy wyposażone w wideorejestratory.  Efektem ich pracy, było ujawnianie 14 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

W związku z nadmiernym przekroczeniem prędkości 43 kierujących musiał się czasowo pożegnać ze swoim prawo jazdy. W terenie zabudowanym w miejscowości Brańszczyk mieszkaniec Trzcianki poruszał się z prędkością 114 km/h, tym samym przekroczył prędkość o 64 km/h.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym,  wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Natomiast kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania uprawnień, skutkuje ponownym egzaminem sprawdzającym kwalifikacje kierowcy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy siebie i innych na duże niebezpieczeństwo.’

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony