Aktualności

Podsumowanie działań prędkość i kolejne zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 13.09.2018

Podczas wczorajszych działań ”Prędkość” wyszkowscy policjanci skontrolowali prawie 40 kierujących. W ponad 20 przypadkach ujawniono przekroczenia prędkości. Jednemu z kierujących zatrzymano uprawnienia do kierowania gdyż w terenie zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. Przypominamy o konsekwencjach brawurowej jazdy.

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 39 pojazdów i ujawnili 23 wykroczenia polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali też kolejne prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Tym razem w miejscowości Łosinno 68- letni kierujący citroenem jechał z prędkością jechał 114 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h.

Przypominamy, że prędkość to wciąż najpoważniejsza przyczyna wypadków, które niosą za sobą ogromne ludzkie tragedie i cierpienia. Apelujemy zatem o rozważną, ostrożną jazdę i ostrzegamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy, wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

 

Powrót na górę strony