Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach powiatu wyszkowskiego

Data publikacji 15.06.2020

10 kolizji drogowych, 2 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz 5 nietrzeźwych kierujących, z których rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. O bezpieczeństwo wypoczywających dbała większa liczba patroli ruchu drogowego i prewencji. Policjanci nieustannie apelują o ostrożną i bezpieczną jadę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach powiatu wyszkowskiego. Pomimo wzmożonego ruchu od piątku na naszych drogach mundurowi odnotowali 10 niegroźnych kolizji i żadnego wypadku drogowego. Nikt nie został ciężko ranny i nie zginął.  

Niestety pomimo ciągłych apeli za kierownice nadal wsiadają nietrzeźwi kierujący. Niechlubnym, najwyższym wynikiem może „pochwalić się” mieszkaniec Wyszkowa.  W niedzielę o godzinie 22.00 w Wyszkowie na ulicy Sikorskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego wyszkowianina. Przeprowadzone przez policjantów badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy, że kierowca mercedesa jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał, że mężczyzna kierował samochodem mając w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Policjanci z grupy SPEED nie odpuszczali amatorom szybkiej i niebezpiecznej jazdy. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 2 kierującym prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 58-latka z Wąsewa oraz 26-latek z Warszawy pędzili z prędkością bliską 110 km/h. Kierująca rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego w Wyszkowie na ul. Białostockiej, natomiast warszawianin pożegnał się ze swoimi uprawnieniami w Lucynowie na ul. Warszawskiej.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Wszyscy powinniśmy zabiegać o świadome, kulturalne, zgodne z zasadami poruszanie się po naszych drogach, z uwzględnieniem każdego, kto z nich korzysta. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, zarówno od pieszego jak i kierowcy. Powinniśmy mieć świadomość, że będąc uczestnikami ruchu drogowego jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też zdrowie i życie innych osób poruszających się po drogach. Stosowanie się do tego pozwoli uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń na drodze. Również sami przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.  Dlatego najlepszym rozwiązaniem na bezpieczną jazdę jest wyobraźnia i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypita alkoholu może doprowadzić do tragedii wielu osób.

 

 

podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony