Tag zatrzymane prawo jazdy
Rozmiar czcionki
- Niedziela z promilami za kierownicą. Kolejni kierowcy w rękach drogówki Tylko w niedzielę policjanci przerwali jazdę dwóm kierowcom w stanie nietrzeźwości. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. 57 i 36 latek w najbliższym czasie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo drogowe grozi im do 2 lat więzienia, długoletni zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa. Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni sprawcy tragicznych wypadków drogach.
- 68-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące Mimo policyjnych apeli i ostrzeżeń o trudnych warunkach atmosferycznych, niektórzy za nic mają przepisy ruchu drogowego, bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. W poniedziałek rano kolejny kierowca stracił swoje uprawnienia za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Szybką i niebezpieczną jazdę przez Lucynów przerwali policjanci grupy SPEED.
- Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów z mazowieckiej grupy SPEED Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę. Drogowy przestępca wsiadł do samochodu, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i w najbliższym czasie będzie odpowiadać za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem za które grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.
- Kierowco, zwolnij! – Stracił prawo jazdy w Prabutach Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego szczególnie w okresie zimowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.
- 108 km/h przez Wyszków Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który w obszarze zabudowanym jechał 108 km/h.
- Nowy Rok z promilami za kierownicą Pomimo policyjnych apeli oraz tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które skrajnie lekceważą bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W sylwestrowy weekend policjanci zatrzymali dwóch kierowców na „podwójnym gazie”.
- 13-go grudnia za szybko w obszarze zabudowanym Wyszkowscy policjanci ,,drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, któremu droga publiczna pomyliła się z torem wyścigowym. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Miejsce kontroli prędkości było wskazane przez internautów jako niebezpieczne na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy z nas ma prawo na niej czuć się bezpiecznie.
- Kierowco, zwolnij! – 113 km/h w obszarze zabudowanym to stanowczo za szybko Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.