Padał intensywny deszcz. 77-latek potrącony na przejściu dla pieszych
Jesień już w tym roku dała o sobie znać. Niekorzystne warunki na drodze, opady deszczu przełożyły się na kilka poważnych zdarzeń drogowych. Wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Sikorskiego w Wyszkowie został potrącony 77-letni wyszkowianin. Wzmóżmy ostrożność. Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu, którzy są najbardziej narażeni.
Wczoraj, chwilę przed godziną 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na ul. Sikorskiego w Wyszkowie. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Do zdarzeni doszło oznakowanym przejściu dla pieszych podczas intensywnych opadów deszczu.
Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 60-letnia kierująca samochodem marki suzuki jadąc od ulicy Pułtuskiej potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 77-letniego mieszkańca Wyszkowa. W wyniku potrącenia oraz upadku mężczyzna doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego wypadku drogowego.
Wyszkowscy policjanci apelują do kierujących o szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Pieszych natomiast prosimy, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że kierowcy ich widzą i będą mogli bezpiecznie zatrzymać się na jezdni.
W porze jesienniej, kiedy szybko zapada zmrok i często pada deszcz warto aby piesi, nawet w obszarze zabudowanym, używali elementów odblaskowych dzięki którym będą widoczni z daleka.
kom. Damian Wroczyński