Mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję
Miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie i wsiadł za kierownicę subaru. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego spowodował kolizję z fordem i uciekł z miejsca zdarzenia. 39-latek już stracił swoje prawo jazdy, a o jego losie zdecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, dotkliwa kara finansowa oraz minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami. Policjanci nieustannie apelują o odpowiedzialność na drodze. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może doprowadzić do tragedii wielu rodzin.
Wczoraj o godnie 20.45 dyżurny wyszkowskich policjantów otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w Długosiodle na ul. Pocztowej. Z relacji 19-letniej kobiety wynikało, że kierowca subaru po zderzeniu z jej fordem odjechał z miejsca, skręcił w jedną z ulic i zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej.
Na miejsce zostali skierowani policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 39-letni kierowca subaru zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do bocznego zderzenia z 19-letnią kierującą fordem, po czym oddalił się z miejsca.
Policjanci przesłuchali mieszkankę gminy Długosiodło, która wskazała sprawcę kolizji. Szybko okazało się co było powodem takiego zachowania. Funkcjonariusze od 39-latka od razu wyczuli alkohol. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego miał bełkotliwą mowę i problem z utrzymaniem równowagi. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Policjanci nieodpowiedzialnemu kierowcy elektronicznie zatrzymali prawo jazdy. A o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna nie niższa niż 5 tys. złotych oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo kierowca subaru będzie musiał ponieść konsekwencje spowodowania kolizji drogowej oraz ucieczkę z miejsca.
Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli Policji i licznych działań prewencyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu!
kom. Damian Wroczyński