Aktualności

NIE dla alkoholu za kierownicą

Data publikacji 21.05.2024

Alkohol za kierownica niesie za sobą spore konsekwencje, nie tylko prawne, ale i moralne. W ostatnim czasie (17.05-20.05) mazowieccy policjanci udaremnili dalszą jazdę 45 nietrzeźwym kierowcą. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie trzeźwości na drodze.

Przez 4 dni (17.05-20.05) na drogach garnizonu mazowieckiego policjanci udaremnili dalszą jazdę 45 nietrzeźwym kierującym. Wśród zatrzymanych byli tacy, którzy doprowadzili do zdarzenia drogowego, ale również i Ci, którzy prowadzili pojazd, będąc pijani i mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę (18.05) pijany 48-latek zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Mężczyzna kierując pojazdem Suzuki, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez pułtuskich mundurowych i trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem. O tytm pisaliśmy tutaj.

W niedzielę (19.05) ciechanowscy policjanci zatrzymali 62-latka, który doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Mężczyzna, jadąc nissanem, na łuku drogi uderzył w jadącego z naprzeciwka citroena. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile w jego organizmie. Okazało się, że 62-latek nie ma prawa jazdy, bo stracił je kilka lat temu również za jazdę po alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia. O tym przeczytasz tutaj.

W poniedziałek (20.05) białobrzescy mundurowi zatrzymali dwóch kierujących pojazdami osobowymi, którzy jechali na „podwójnym gazie”. Obaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie, za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. O tym pisaliśmy tutaj.

Natomiast radomscy policjanci podczas weekendu zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Jeden z nich kierując po alkoholu, przewoził w aucie dzieci, a kolejny wjechał w ogrodzenie. O tym przeczytasz tutaj.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia. Jednak wsiadając za kierownice pod wpływem alkoholu, narażamy się nie tylko na karę. Narażamy się również na utratę życia lub spowodowanie śmierci innej osoby.

KIEROWCO, PAMIĘTAJ ALKOHOL:

  • wydłuża czas naszej reakcji,
  • wpływa negatywnie na koordynację ruchów,
  • powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia,
  • wywołuje błędną ocenę odległości, szybkości oraz własnych możliwości,
  • obniża naszą koncentrację,

POLICJA APELUJE DO KIEROWCÓW, ABY NIE PILI ALKOHOLU, GDY PÓŹNIEJ ZAMIERZAJĄ PROWADZIĆ POJAZD !
JEŚLI WIDZISZ, ŻE JAKAŚ OSOBA CHCE KIEROWAĆ LUB KIERUJE SAMOCHODEM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI, NIEZWŁOCZNIE ZADZWOŃ POD NUMER ALARMOWY 112 !
Być może ten telefon uratuje czyjeś życie!

 

 

 

Powrót na górę strony