Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 07.03.2018

Jutro (08.03) na drogach powiatu grójeckiego oraz całego województwa mazowieckiego prowadzona będzie akcja „Alkohol i Narkotyki”. Jej głównym celem będzie eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem narkotyków. Wzmożone działania mają również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku to tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

W 2017 roku na terenie garnizonu mazowieckiego Policji nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego byli sprawcami 148 wypadków drogowych. W wyniku wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych uczestników śmierć poniosło 16 osób, a obrażeń ciała doznało 73. Wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących stanowiły ok 6,5% wszystkich wypadków drogowych na terenie garnizonu.

Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić!

Dlatego też w dniu 8 marca prowadzone będą działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Celem działań jest przeprowadzenie badań jak największej liczby kierujących pojazdami, przede wszystkim z wykorzystaniem tzw. szybkich testów, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie!

Powrót na górę strony