Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne zabawy na lodzie w Warce

Data publikacji 09.03.2018

Dzielnicowa z Warki wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Warce zorganizowała spotkanie z dziećmi w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Warce, w ramach zimowych działań "Bezpieczna Woda".

Dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków w dniu 6 marca odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z udziałem przedstawicieli Komisariatu Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat „Bezpieczne zabawy na lodzie”. Omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Dzieci otrzymały wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie. Mł. asp. Aneta Ścisłowska przypomniała również o noszeniu odblasków. Funkcjonariusze bardzo dokładnie wyjaśnili dzieciom jak należy bezpiecznie bawić się podczas zimy, co wolno robić, a czego nie. Szczególnie cenne uwagi dotyczyły ratowania tonącego. Strażacy zaprezentowali specjalistyczny sprzęt, wykorzystywany podczas działań na wodzie.

Spotkanie minęło w ciepłej i przyjaznej atmosferze, a informacje i udzielone przestrogi dotyczące bezpieczeństwa, na pewno pozwolą, zarówno tym małym  jak i dużym,  uniknąć następstw nieszczęśliwych wypadków.

/AW

Powrót na górę strony