Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z dziećmi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 03.07.2018

Dzielnicowa z Warki odwiedziła półkolonię i uczestniczyła w działaniach profilaktycznych. Spotkania miały na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Najważniejszym elementem spotkań były właściwe zachowania w czasie pobytu nad wodą. Mundurowa przypomniała także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W ostatnim czasie policjantka odwiedziła Dworek na Długiej w Warce, gdzie przeprowadziła działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Spotkała się z dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w wakacyjnych zajęciach zorganizowanych na czas wakacji. Uczestnicy spotkań zapoznali się z przepisami obowiązującymi nad wodą. Przypomniano numery alarmowe.
Podczas spotkań dzielnicowa przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczestnicy poznali prawidłowe zachowania podczas podróżowania pieszo, rowerem oraz obowiązki pasażerów pojazdów.
Funkcjonariusze  mówili również o zagrożeniach jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków i dopalaczy, poznały definicje przemocy i jej rodzaje oraz jak należy prawidłowo postępować gdy ktoś stanie się jej ofiarą. Nie zabrako również porad dotyczącech bezpiecznego korzystania z internetu oraz zagrożenia ze strony tzw. osoby obcej.

/AW

Powrót na górę strony